VPG Foil Resistors Y006080R6000F0L
Part No.:
Y006080R6000F0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y006080R6000F0L.pdf
Description:
RES 80.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Comments
Y006080R6000F0L Specifications
Series:
VTA
Resistance:
80.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)