VPG Foil Resistors Y00621K31000T0L
Part No.:
Y00621K31000T0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y00621K31000T0L.pdf
Description:
RES 1.31K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Comments
Y00621K31000T0L Specifications
Resistance:
1.31 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)