VPG Foil Resistors Y00622K87000T9L
Part No.:
Y00622K87000T9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y00622K87000T9L.pdf
Description:
RES 2.87K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Comments
Y00622K87000T9L Specifications
Resistance:
2.87 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±1ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)