VPG Foil Resistors Y0075100K000D0L
Part No.:
Y0075100K000D0L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0075100K000D0L.pdf
Description:
VSR 100K000 0.5%
Comments
Y0075100K000D0L Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VSR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)