VPG Foil Resistors Y0078100R000F0L
Part No.:
Y0078100R000F0L
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0078100R000F0L.pdf
Description:
RES 100 OHM .3W 1% RADIAL
Comments
Y0078100R000F0L Specifications
Series:
VHP100
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.3W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
0.0ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height - Seated (Max):
0.450" (11.43mm)