VPG Foil Resistors Y0089100R830AR0L
Part No.:
Y0089100R830AR0L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0089100R830AR0L.pdf
Description:
RNC90Y100R83AR 131270
Comments
Y0089100R830AR0L Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RNC90Y
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100.83 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)