VPG Foil Resistors Y008911K0000DR1R
Part No.:
Y008911K0000DR1R
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y008911K0000DR1R.pdf
Description:
RES 11K OHM 0.5% 0.6W RADIAL
Comments
Y008911K0000DR1R Specifications
Packaging:
Strip
Resistance:
11 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.6W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)