VPG Foil Resistors Y008915K8000AM0L
Part No.:
Y008915K8000AM0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y008915K8000AM0L.pdf
Description:
RNC90Y15K800AM 131270
Comments
Y008915K8000AM0L Specifications
Resistance:
15.8 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
M (1%)