VPG Foil Resistors Y0092135R000B9L
Part No.:
Y0092135R000B9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0092135R000B9L.pdf
Description:
RES 135 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Comments
Y0092135R000B9L Specifications
Resistance:
135 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)