VPG Foil Resistors Y009311K4200Q9L
Part No.:
Y009311K4200Q9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y009311K4200Q9L.pdf
Description:
RES 11.42K OHM 0.3W 0.02% AXIAL
Comments
Y009311K4200Q9L Specifications
Resistance:
11.42 kOhms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)