VPG Foil Resistors Y0093252R000T0L
Part No.:
Y0093252R000T0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0093252R000T0L.pdf
Description:
VTA55Z 252R000 0.01%
Comments
Y0093252R000T0L Specifications
Resistance:
252 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)