VPG Foil Resistors Y00934K70000T0L
Part No.:
Y00934K70000T0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y00934K70000T0L.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 0.3W 0.01% AXIAL
Comments
Y00934K70000T0L Specifications
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)