VPG Foil Resistors Y0093500R000A9L
Part No.:
Y0093500R000A9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0093500R000A9L.pdf
Description:
RES 500 OHM 0.3W 0.05% AXIAL
Comments
Y0093500R000A9L Specifications
Resistance:
500 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)