VPG Foil Resistors Y0095350R000T9L
Part No.:
Y0095350R000T9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0095350R000T9L.pdf
Description:
RES 350 OHM 1/4W 0.01% AXIAL
Comments
Y0095350R000T9L Specifications
Resistance:
350 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)