VPG Foil Resistors Y009550K0000F9L
Part No.:
Y009550K0000F9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y009550K0000F9L.pdf
Description:
RES 50K OHM 1/4W 1% AXIAL
Comments
Y009550K0000F9L Specifications
Resistance:
50 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" Dia x 0.356" L (6.60mm x 9.04mm)