VPG Foil Resistors Y0706100K000F0L
Part No.:
Y0706100K000F0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0706100K000F0L.pdf
Description:
RES 100K OHM .4W 1% RADIAL
Comments
Y0706100K000F0L Specifications
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.310" (7.87mm)