VPG Foil Resistors Y070680K5000F0L
Part No.:
Y070680K5000F0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y070680K5000F0L.pdf
Description:
RES 80.5K OHM 1% 0.4W RADIAL
Comments
Y070680K5000F0L Specifications
Resistance:
80.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
0.310" (7.87mm)