VPG Foil Resistors Y0771100R000A9L
Part No.:
Y0771100R000A9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0771100R000A9L.pdf
Description:
RCK04T 100R000 0.05%
Comments
Y0771100R000A9L Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RCK
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.575" L x 0.138" W (14.61mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)