VPG Foil Resistors Y0771120R000A9L
Part No.:
Y0771120R000A9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y0771120R000A9L.pdf
Description:
RCK04T 120R000 0.05%
Comments
Y0771120R000A9L Specifications
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
1W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.575" L x 0.138" W (14.61mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)