VPG Foil Resistors Y077112R5000B0L
Part No.:
Y077112R5000B0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y077112R5000B0L.pdf
Description:
RES 12.5 OHM 1W 0.1% RADIAL
Comments
Y077112R5000B0L Specifications
Resistance:
12.5 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.575" L x 0.138" W (14.61mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)