VPG Foil Resistors Y07863R32000B9L
Part No.:
Y07863R32000B9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y07863R32000B9L.pdf
Description:
S102LT 3R32000 0.1%
Comments
Y07863R32000B9L Specifications
Resistance:
3.32 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)