VPG Foil Resistors Y078927K0000A0L
Part No.:
Y078927K0000A0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y078927K0000A0L.pdf
Description:
RES 27K OHM 0.3W 0.05% RADIAL
Comments
Y078927K0000A0L Specifications
Resistance:
27 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±8ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)