VPG Foil Resistors Y1073175R000T9L
Part No.:
Y1073175R000T9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y1073175R000T9L.pdf
Description:
Z202T 175R000 0.01%
Comments
Y1073175R000T9L Specifications
Resistance:
175 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)