VPG Foil Resistors Y107322K1000B9L
Part No.:
Y107322K1000B9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y107322K1000B9L.pdf
Description:
RES 22.1K OHM 1/4W 0.1% RADIAL
Comments
Y107322K1000B9L Specifications
Resistance:
22.1 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)