VPG Foil Resistors Y11893K83000FR13L
Part No.:
Y11893K83000FR13L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y11893K83000FR13L.pdf
Description:
RNC90Z3K8300FR SLDC 155585
Comments
Y11893K83000FR13L Specifications
Resistance:
3.83 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)