VPG Foil Resistors Y11899K90000BR0L
Part No.:
Y11899K90000BR0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y11899K90000BR0L.pdf
Description:
RNC90Z9K9000BR 131448
Comments
Y11899K90000BR0L Specifications
Resistance:
9.9 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)