VPG Foil Resistors Y1441125R000F9L
Part No.:
Y1441125R000F9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y1441125R000F9L.pdf
Description:
Z204T 125R00 1.0%
Comments
Y1441125R000F9L Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
Z
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
125 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)