VPG Foil Resistors Y1441226R000F9L
Part No.:
Y1441226R000F9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y1441226R000F9L.pdf
Description:
Z204T 226R00 1.0%
Comments
Y1441226R000F9L Specifications
Resistance:
226 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.413" (10.49mm)