VPG Foil Resistors Y144219K9900D0L
Part No.:
Y144219K9900D0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y144219K9900D0L.pdf
Description:
RES 19.99K OHM 1/2W 0.5% RADIAL
Comments
Y144219K9900D0L Specifications
Resistance:
19.99 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)