VPG Foil Resistors Y145322K0000C9L
Part No.:
Y145322K0000C9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y145322K0000C9L.pdf
Description:
RES 22K OHM 0.6W 0.25% RADIAL
Comments
Y145322K0000C9L Specifications
Resistance:
22 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)