VPG Foil Resistors Y14533K60000A9L
Part No.:
Y14533K60000A9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y14533K60000A9L.pdf
Description:
Z201T 3K6000 0.05%
Comments
Y14533K60000A9L Specifications
Resistance:
3.6 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)