VPG Foil Resistors Y145360R0000F0L
Part No.:
Y145360R0000F0L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y145360R0000F0L.pdf
Description:
Z201 60R000 1.0%
Comments
Y145360R0000F0L Specifications
Resistance:
60 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)