VPG Foil Resistors Y145420K0000T9L
Part No.:
Y145420K0000T9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y145420K0000T9L.pdf
Description:
Z201LT 20K0000 0.01%
Comments
Y145420K0000T9L Specifications
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)