VPG Foil Resistors Y145468K1800B9L
Part No.:
Y145468K1800B9L
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y145468K1800B9L.pdf
Description:
Z201LT 68K180 0.1%
Comments
Y145468K1800B9L Specifications
Resistance:
68.18 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)