VPG Foil Resistors Y507710K0000F9L
Part No.:
Y507710K0000F9L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Y507710K0000F9L.pdf
Description:
RES 10K OHM 0.6W 1% RADIAL
Comments
Y507710K0000F9L Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VHZ
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.430" (10.92mm)