TE Connectivity Passive Product YR1B13K7CC
Part No.:
YR1B13K7CC
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.YR1B13K7CC.pdf
Description:
RES 13.7K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Comments
YR1B13K7CC Specifications
Resistance:
13.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)