TE Connectivity Passive Product YR1B30K9CC
Part No.:
YR1B30K9CC
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.YR1B30K9CC.pdf
Description:
RES 30.9K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Comments
YR1B30K9CC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
YR, Neohm
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
30.9 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)