Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components Z32041434709K2C000
Part No.:
Z32041434709K2C000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z32041434709K2C000.pdf
Description:
Z302 3 47R 10% AC G53
Comments
Z32041434709K2C000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Z300
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
3W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
100/ +180ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)