Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components Z35092231000J6BC10
Part No.:
Z35092231000J6BC10
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.Z35092231000J6BC10.pdf
Description:
RES 100 OHM 6W 5% AXIAL
Shipping
Inventory:272
Comments
Z35092231000J6BC10 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
Z300-C
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
6W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.343" Dia x 0.878" L (8.70mm x 22.30mm)