Abracon LLC ABLJO-100.000MHZ
Part No.:
ABLJO-100.000MHZ
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ABLJO-100.000MHZ.pdf
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
Comments
ABLJO-100.000MHZ Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABLJO
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100 MHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)