Abracon LLC ABLJO-V-122.880MHZ
Part No.:
ABLJO-V-122.880MHZ
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ABLJO-V-122.880MHZ.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVCMOS
Comments
ABLJO-V-122.880MHZ Specifications
Packaging:
Strip
Type:
VCXO
Frequency:
122.88 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±45ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30mA
Size / Dimension:
0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)