Abracon LLC ABLNO-106.250MHZ
Part No.:
ABLNO-106.250MHZ
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ABLNO-106.250MHZ.pdf
Description:
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVCMOS
Comments
ABLNO-106.250MHZ Specifications
Frequency:
106.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±18ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
35mA
Size / Dimension:
0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)