Abracon LLC ABLNO-92.160MHZ
Part No.:
ABLNO-92.160MHZ
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ABLNO-92.160MHZ.pdf
Description:
XTAL OSC XO 92.1600MHZ LVCMOS
Comments
ABLNO-92.160MHZ Specifications
Frequency:
92.16 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±18ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)