IDEC AL1M-M11JW
Part No.:
AL1M-M11JW
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AL1M-M11JW.pdf
Description:
10MM ROUND MOM LED PB SPDT
Comments
AL1M-M11JW Specifications
Current Rating (Amps):
1A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
120 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Color - Actuator/Cap:
White
Illumination Type, Color:
LED, White
Illumination Voltage (Nominal):
5 VDC
Termination Style:
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 10.00mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 55°C