IDEC ALFD29901DN-W-24V
Part No.:
ALFD29901DN-W-24V
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.ALFD29901DN-W-24V.pdf
Description:
30MM PUSHBUTTON ILLUMINATED
Comments
ALFD29901DN-W-24V Specifications
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
110 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Color - Actuator/Cap:
White
Illumination Type, Color:
LED, White
Illumination Voltage (Nominal):
24 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 30.50mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C