Abracon LLC AOC97FAJC-38.8800T
Part No.:
AOC97FAJC-38.8800T
Description:
XTAL OSC OCXO 38.88MHZ CMOS SMD
Comments
AOC97FAJC-38.8800T Specifications
Frequency:
38.88 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Operating Temperature:
-40°C ~ 95°C
Size / Dimension:
0.382" L x 0.295" W (9.70mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.19mm)