Diodes Incorporated AP1115BY33L-13
Part No.:
AP1115BY33L-13
Package:
TO-243AA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AP1115BY33L-13.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 600MA SOT89-3
Comments
AP1115BY33L-13 Specifications
Package/Case:
TO-243AA
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.3V @ 600mA
Current - Output:
600mA
Current - Quiescent (Iq):
10 mA
Current - Supply (Max):
PSRR:
60dB (120Hz)
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C (TJ)