Diodes Incorporated AP130-33RL-7
Part No.:
AP130-33RL-7
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AP130-33RL-7.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SC59
Comments
AP130-33RL-7 Specifications
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.5V @ 300mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
58dB (100Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)