Diodes Incorporated AP7115-35WG-7
Part No.:
AP7115-35WG-7
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AP7115-35WG-7.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.5V 150MA SOT25
Comments
AP7115-35WG-7 Specifications
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C