Alliance Memory, Inc. AS4C2M32D1A-5BCN
Part No.:
AS4C2M32D1A-5BCN
Manufacturer:
Alliance Memory, Inc.
Category:
Memory
Package:
144-LFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.AS4C2M32D1A-5BCN.pdf
Description:
IC DRAM 64MBIT PARALLEL 144LFBGA
Comments
AS4C2M32D1A-5BCN Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Alliance Memory, Inc.
Series:
Package/Case:
144-LFBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
DRAM
Technology:
SDRAM - DDR
Memory Size:
64Mbit
Memory Organization:
2M x 32
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
15ns
Access Time:
700 ps
Voltage - Supply:
2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)